НАФТАТА ПОЕВТИНУВА Барел од типот брент сега чини 86 долари

Откако минатата година Западот ѝ го сврте грбот поради војната во Украина, Москва успеа да го пренасочи својот моќен извоз на нафта во Азија, да го промени ...
| | веќе видена | слични

Остар пад на Волстрит Александра Спасеска 22.02.2023 / 08:38 Бизнис На Волстрит, цените на акциите вчера го забележаа најголемиот дневен пад оваа година, ...
| | веќе видена | слични

Хидроцентралата Баихетан лоцирана на реката Џинша, горниот дел од реката Јангце во југозападна Кина, 19 декември 2022 година. (Ксинхуа/Ху Чао) Кина прави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата година во Европа беа продадени рекорден број топлински пумпи. Три милиони од овие пумпи се замена за четири милијарди кубни метри гас, што значи ...
| | веќе видена | слични

На 24 февруари, ќе се наполни една година откако руските тенкови влегоа во Украина како дел од целосната инвазија на Русија врз нејзиниот сосед. Иако Украина, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој денеска беше во ненадејна посета на Киев, рече дека уништувањето на браната Каховка во јужна Украина, што предизвика ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТАТА ПОЕВТИНУВА Барел од типот брент сега чини 86 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: