Гази Баба ќе дава субвенции за вградување на уреди за течен гас или друго алтернативно гориво

Општина Гази Баба објави јавен повик за субвенционирање на граѓаните на подрачјето на општината за вградување на уреди за течен гас/метан или друг вид на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информираше дека продолжува градежната офанзива во Гази Баба. -Продолжува градежната офанзива низ Гази ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски кој изврши увид во работите на улицата „Сава Ковачевиќ“ 23, истакна дека во наредните недели ќе бидат санирани оштетените улици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Гази Баба продолжува со градежните активности низ населените места, а градоначалникот Бобан Стефковски вети дека до крајот на неговиот мандат сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
сите 208 | | | веќе видена

СДСМ, ДУИ и претседателот Пендровски не ги демантираат информациите на повеќе медиуми дека се случила средба на која највисоките луѓе во власта се договориле ...
сите 200 | | | веќе видена

Раководството на етничките Ерменци на отцепениот Нагорно-Карабах денес рече дека сè уште нема конкретни резултати од разговорите со Азербејџан за можни ...
сите 215 | | | веќе видена

Под влијание на влажен бран в недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Пороен дожд и ...
сите 154 | | | веќе видена

Целта на власта е да се покрие криминалот и корупцијата кои што владеат буквално во секоја сфера на нашето општествено живеење затоа што ценат дека со ...
сите 200 | | | веќе видена

Оваа година фокусот врз сите нас е можеби поголем од кога било претходно, а причината е во поразителниот факт дека најмал заеднички именител на емоционалната ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гази Баба ќе дава субвенции за вградување на уреди за течен гас или друго алтернативно гориво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: