Каевски: Уште долго време Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе останат во опозицијата


Соочени со нов политички пораз Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ги верглаат истите стари фрази и празни зборови. Нови „ќе“ моменти само за членовите на ВМРО-ДПМНЕ и спас ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, но и во единиците на локалната самоуправа покажува дека оваа партија нема никаков план и не знае каде тера со своето ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски ја плашеше јавноста дека енергетскиот систем бил пред колапс, дека ќе има рестрикции на електричната енергија. Лажеше Мицкоски дека цената на струјата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Сите пратеници во Собранието имаат мандат добиен од граѓаните да решваат и носат одлуки важни за граѓаните и државата, вклучително и за Уставот. Тоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од СДСМ, велат, тоа што пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ја злоупотребуваат довербата од граѓаните и свесно и намерно ја блокираат и опструираат работата на ...
| | веќе видена | слични

Соопштение за јавност – реакција на соопштение на ВМРО-ДПМНЕ Сите пратеници имаат мандат од граѓаните, во 2014 година ВМРО ДПМНЕ немаше во Програма уставни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Стабилизирано и зголемено мнозинство ќе ни помогне во реформите во правосудството. Мнозинството пред реконструкцијата броеше 64 пратеници. Колку ќе брои сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарното мнозинство е стабилизирано и зголемено и тоа во Собранието ќе се види многу брзо, порача потпретседателот на СДСМ, Стефан Богоев во емисијата ...
| | веќе видена | слични

„Ние како мнозинство соодветно ќе одговориме на тероризирањето на опозицијата во Собранието. Ќе одговориме со интензивно работење, ќе се работи секој ден, до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не е среќен што преку медиумите се расправа со бившиот лидер Никола Груевски и не може да разбере како ...
сите 382 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 432 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Извештајот на француско - германската група експерти во кој меѓу другото се препорачува пред следното проширување, ЕУ да премине на одлучување со квалификувано ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каевски: Уште долго време Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе останат во опозицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: