Мицкоски и осамената опозиција се пак поразени, смета СДСМ


4 копии

Однесувањето на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието, но и во единиците на локалната самоуправа покажува дека оваа партија нема никаков план и не знае каде тера со своето ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски ја плашеше јавноста дека енергетскиот систем бил пред колапс, дека ќе има рестрикции на електричната енергија. Лажеше Мицкоски дека цената на струјата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пратеничката Санела Шкријељ при реплика на координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски посочи дека ВМРО - ДПМНЕ во собранието прави ...
| | веќе видена | слични

Хакерскиот напад врз Фондот за здравство, дигитализацијата, еврообврзницата и меѓусебните прекупувања - „кој што направил додека бил на власт“, го земаа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 600.000 претежно млади луѓе ја напуштија државата за време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните тоа не го забораваат, порача во реплика во Собранието, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката на СДСМ, Белкиса Зеќири при реплика од собраниската говорница реагираше на „срамното однесување на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, кои ги навредуваат ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Ели Панова и ВМРО-ДПМНЕ треба да им се извинат на сите работници во јавната администрацијата за тоа што ги нарекоа „глувци“, побара пратеничката ...
| | веќе видена | слични

Разговараме за предлогот за разрешување на министерот за информатичко општество и администрација Адмирим Алити. Поговорката која што вели „ Кога мачорот не е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 705 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 193 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 120 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 60 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски и осамената опозиција се пак поразени, смета СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: