Програма за донации „Обединети за Турција и Сирија“ на ТВ Канал 5, се вклучија и политичарите

Голем број граѓани, меѓу кои политичари и уметници се вклучија во специјалната програма „Обединети за Турција и Сирија“ што се емитуваше попладнево на ТВ Канал ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претстојниот викенд стартува вториот дел од сезоната во Првата и Втората македонска фудбалска лига во кои натпреварите ќе почнат со минута молк за жртвите од ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донесе одлука сите дуели кои се играат на зелените терени ширум земјава овој викенд да почнат со едноминутен молк. ...
| | веќе видена | слични

-Комисијата за натпревари одлучи натпреварите од 19. Коло во Прва МФЛ и 16. коло од Втора МФЛ да започнат со едноминутно молчење во знак на трагично загинатите ...
| | веќе видена | слични

Претстојниот викенд ќе стартува пролетниот дел од сезоната во Првата и Втората македонска фудбалска лига . Комисијата за натпревари на Фудбалската федерација ...
| | веќе видена | слични

Албанија донираше еден милион евра како финансиска поддршка за обнова на настраданите подрачја во Турција, која беше погодена од разорен земјотрес. Веста ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Mакедонскиот фудбалски првак Шкупи донесе одлука натпреварите до крајот на сезоната да ги игра со црни дресови. Ова во знак на почит кон настрадани од ...
| | веќе видена | слични

Катастрофалниот земјотрес однесе преку 35.000 животи во Турција и Сирија, а во знак на почит кон настраданите, македонскиот фудбалски шампион се одлучи во ...
| | веќе видена | слични

Турција и Сирија ги зафати катастрофален земјотрес кој однесе преку 35.000 животи, а во знак на жалост од оваа трагедија, македонскиот првак Шкупи реши да ги ...
| | веќе видена | слични

Мечевите во трите европски купови, Лигата на шампионите, Лига Европа и Конференциската лига во оваа недела, на стартот на елиминациската фаза сезонава ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Програма за донации „Обединети за Турција и Сирија“ на ТВ Канал 5, се вклучија и политичарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: