Ковачевски ги пушти низ вода тие што го донесоа на Илинденска: Алтернатива излегува од Владата и ќе делува како опозиција

Алтернатива излегува од владината коалиција и ќе делува како опозиција, најави претседателот на партијата Африм Гаши по состанокот на Централно собрание во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Алтернатива има комуникација со т.н. „oгнена група“ на ДУИ, но не и со Движењето Беса, информира на денешната прес-конференција во партиското седиште, ...
| | веќе видена | слични

Единствениот функционер од Алтернатива Даим Лучи, за кого премиерот Димитар Ковачевски не побара разрешување од Владата, одлучи да не биде дел од неговата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик министерот за култура, Даим Ључи, на својот фејсбук профил го обвини раководството на партијата на заминување од владејачката коалиција, Алтернатива, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши вели дека е песимист дека процесот на уставни измени ќе се спроведе годинава. Тој во гостувањето синоќа на Алсат телевизија ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за култура Диам Лучи, кој е единствен функционер од Алтернатива за кого премиерот Димитар Ковачевски не побара разрешување откако партијата ...
| | веќе видена | слични

Даим Лучи, заменик-министер за култура од Алтернатива, јавно се раздели од својата досегашна партија по нејзината одлука да излезе од Владата на Димитар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Не плачете како жени, кога не сте способни да заштитите како мажи“, пишува во објавата на социјалните мрежи, заменик министерот за култура, Даим Лучи. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ги пушти низ вода тие што го донесоа на Илинденска: Алтернатива излегува од Владата и ќе делува како опозиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: