Тетовскиот алпинист Мурсели: Слушнавме глас, копавме 3-4 часа, ја спасивме 10-годишната Ирмак


Тетовскиот алпинист Надир Мурсели денеска од турскиот град Кахраманмараш ни испрати информација и фотографија за неверојатното спасување на преживеано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српското куче Зиги кое помогна во спасувањето на 17-годишно девојче за време на спасувачката операција во Турција заминува во заслужена пензија. Зиги има девет ...
| | веќе видена | слични

Пожарникари-спасувачи на Одделот за вонредни состојби на Министерството за внатрешни работи на Србија, кои трагаа по преживеани во урнатините на турските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Четиригодишната Азра Дуру која беше извлечена од урнатините во Турција го загуби животот, а човекот кој ја извлекол од урнатините е цел на критики поради ...
| | веќе видена | слични

Во Турција почина девојче извлечено од урнатините, a спасувачот доби критики затоа што снимал „во живо“ и не чекал брза помош. Азра Дуру имаше само 4 години. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спасувачи од Република Српска, кои во Турција веќе неколку дена помагаат во лоцирањето и извлекувањето на преживеани лица после разорниот земјотрес, пронајдоа ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за заштита и спасување најави дека денеска ќе се донесе одлука за смена на македонските спасувачки тимови кои оперираат во Труција. Од дирекцијата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тетовскиот алпинист Мурсели: Слушнавме глас, копавме 3-4 часа, ја спасивме 10-годишната Ирмак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: