Единиците на Вагнер го зазеле украинското село Красна Гора, близу Бахмут


Водачот на руската паравоена група Вагнер денеска изјави дека неговите борци го зазеле селото Красна Гора, неколку километри северно од Бахмут. „Денеска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рускиот дисидент Михаил Ходорковски, некогаш најбогатиот Русин и олигарх кој собрал големо богатство на сомнителни приватизации во 90-тите, по што завршил во ...
| | веќе видена | слични

Русија: Киев ги осакатува загинатите платеници за да го скрие нивниот идентитет Филип Здравески 20.02.2023 / 18:14 Свет Украина се обидува да ја прикрие ...
| | веќе видена | слични

Поранешната канцеларка на Германија Ангела Меркел добила повик од двајца Руси кои се преправале дека се поранешниот украински претседател Петро Порошенко. Ја ...
| | веќе видена | слични

Руските шегаџии Владимир Кузњецов (Вован) и Алексеј Столјаров (Лексус) успеале телефонски да стапат во контакт со Ангела Меркел, претставувајќи се како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 459 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 256 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 294 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Војната во Украина мора да престане, таа го поткопува меѓународниот поредок заснован на правила, штети на нашата доверба, дијалог и капацитет за реализација. ...
сите 164 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 102 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Откако Кремљ се огласи за изјавата на американскиот претседател Џо Бајден дека „Владимир Путин е луд кучкин син“, реагираше и самиот руски претседател.Рускиот ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Единиците на Вагнер го зазеле украинското село Красна Гора, близу Бахмут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: