Мета спрема нов круг отпуштања, колку ќе бидат овој пат

Поранешниот сопственик на НБА франшизата на Феникс Санс, Роберт Сервер, ќе подели најмалку 5 милиони долари во бонуси на вработените и ќе донира уште 5 милиони ...
| | веќе видена | слични

Subway, најголемиот ланец на ресторани за брза храна во светот, продава 37.000 илјади свои ресторани. Акционерите во вторникот објавија дека преговараат со ...
| | веќе видена | слични

Поради закрепнувањето по завршувањето на пандемијата Ковид-19, шкотската индустрија на виски забележа значително зголемување на извозот минатата година. ...
| | веќе видена | слични

Тој рече дека Русија останува еден од клучните играчи на индискиот пазар на оружје. Изложбата „Аеро Индија 2023 година“ се одржува во Бангалор од 13 до 17 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извозот на руско оружје и воена опрема во Индија надмина 13 милијарди долари во последните пет години, изјави директорот на Федералната служба за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска објасни дека за доматите, краставиците и пиперот не се намалуваат увозните ...
сите 281 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Опозицијата обвинува дека млеко и протеински јогурт со амфлатоксин завршило во маркетите, АХВ спие, се буди само кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фати на дело. „Здравјето ...
сите 68 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 103 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена

Директорот на пазарниот инспекторат Горан Трајковски денеска ќе информира за одлуките на Владата и идните активности на инспекторатот коишто произлегуваат од ...
сите 40 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информираше дека СВР Скопје – Единица за насилен криминал поднела кривична пријава против Г.Ц.(27) од Скопје и А.Ц.(23), ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мета спрема нов круг отпуштања, колку ќе бидат овој пат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: