ВМРО-ДПМНЕ: Падна во вода целата пропаганда на СДС и лагите за успесите во енергетиката


По одржувањето на прес конференцијата на Дарио Николовски, директорот на Агенцијата за енергетика, падна во вода целата пропаганда на СДС и прочитаните лаги за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 20. февруари 2023 (ИНПРЕС) – Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) самата го носи тарифниот систем и сега се прават анализи дали е возможно од ...
| | веќе видена | слични

Во телевизиско гостување Бислимоски посочи дека таква евентуална промена би се случила на 1 јули кога вообичаено се прават промени на цените на енергетските ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерките и политиките во енергетиката на Владата и институциите предводени од СДСМ даваат реални и видливи резултати. Во време на светска енергетска криза, ...
| | веќе видена | слични

Во време на светска енергетска криза, домашниот енергетски сектор работи со полн капацитет, а производството на електрична енергија е на рекордно ниво. Во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролка на СДСМ, Богданка Кузеска вели „АД ЕСМ деновиве произведе најголемо дневно количество електрична енергија во последните 10 години“. „Мерките и ...
| | веќе видена | слични

Во периодот кога беше најскапа електричната енергија поради фотоволтаиците имаме најевтина струја. Оттука, можно е ако покажат така пресметките да се врати ...
| | веќе видена | слични

Двојно повисоките сметки за електрична енергија го отежнуваат работењето на Здравствениот дом Вевчани и двете амбуланти во селата Лабуништа и Велешта. Лани во ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Јас би сакал кратко да се осврнам на вчерашните седници на Извршниот и Централниот одбор на СДС. За работните групи кои што СДС ги формира да имаат смисла, ...
сите 682 | | | веќе видена

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

„СДСМ нема намера да ги објаснува изјавите на Христијан Мицкоски со кои прифати уставни измени“, велат од СДСМ.„Целата македонска јавност, преку медиумите, го ...
сите 162 | | | веќе видена

Како да се европеизира Бугарија, а Македонија непречено да влезе во ЕУ Сѐ додека не се поништат сите уценувачки и негаторски документи, кои ги имаат донесено ...
сите 145 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 439 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 201 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Падна во вода целата пропаганда на СДС и лагите за успесите во енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: