Во Албанија и во јануари благ пад на инфлацијата

5 копии

Фирмите кои добија поевтина струја од државата имаат рок уште 10 дена да ги намалат цените. Во спротивно, владата ќе им ги укине субвенциите, а парите наменети ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски – Штраус на својот фејсбук напиша статус со кој ги потсетува фирмите кои добија поевтина струја од ...
| | веќе видена | слични

Коментирајќи го минималниот пад на инфлацијата, даночниот експерт, Славко Лазовски фокусот го става на тесната, меѓусебна поврзаност меѓу висината на стапката ...
| | веќе видена | слични

Изненадувачкото отворање на кинеската економија, откако пандемијата на ковид-19 се стави под контрола, и нејзините пошироки ефекти, особено во туризмот, се ...
| | веќе видена | слични

Енергетската криза предизвикана од војната во Украина може да доведе 141 милион луѓе ширум светот во екстремна сиромаштија, се вели во извештајот на група ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Енергетската криза предизвикана од руската војна во Украина може да доведе 141 милион луѓе ширум светот во екстремна сиромаштија, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 454 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Албанија и во јануари благ пад на инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: