Адидас ќе биде во милионска загуба по раскинувањето на договорот со Канје Вест

Ако Адидас ги отпише производите создадени во соработка со Вест, кој го промени името во Ye во 2021 година, и ако престане да го продава брендот Yeezy, оваа ...
| | веќе видена | слични

Канје Вест уште еднаш бил забележан во конфликт со фотограф додека го снимале пред полициска станица. Музичарот (44) во последно време го избегнува вниманието ...
| | веќе видена | слични

Акциите на германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ минатата недела доживеаја вртоглав пад за над десет отсто, што е најголем забележан пад кај ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за спортска опрема Адидас предупреди на огромно потенцијално негативно влијание врз нејзината крајна добивка откако го прекина партнерството со ...
| | веќе видена | слични

Акциите на германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ неделава „потонаа“, паѓајќи за над десет отсто, што е најголем пад во последните речиси три ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Адидас потонаа за повеќе од 10 отсто во петокот (најголем пад во речиси три години), при што пазарната вредност на компанијата падна за 3 милијарди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Вчера во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село, соопшти МВР. „Тој се сомничи дека се самозадоволувал ...
сите 454 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адидас ќе биде во милионска загуба по раскинувањето на договорот со Канје Вест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: