Земјотресот е нов удар за „ранетата“ турска економија

Време зa читање: 5 минути Светската банка процени во 2021 година дека реконструкцијата или обновата на милиони станбени згради во Турција за да издржат ...
| | веќе видена | слични

Силните земјотреси што минатиот понеделник се случија во јужна Турција предизвикаа големи жртви во Турција и Сирија. Соочено со сериозни природни катастрофи, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најсилниот земјотрес во Турција од почетокот на векот предизвика материјална штета, што може да ја чини Анкара близу 84,1 милијарди долари, соопшти на ...
| | веќе видена | слични

 Откако ми кажаа дека многу од моите пријатели настрадале, останав со скршено срце и беспомошна... Но, луѓето во Турција се воспитуваат со силно чувство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерската средба меѓу премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се уште не е закажана но можно е да се случи задрутре. До ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски, денеска, на покана на турските власти, во Анкара присуствуваше на свечена церемонија на стапување на должност на претседателот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот експерт за Балканот и екс дипломат во регионов Раиниер Јаарсма смета дека последната анкета на ИПИС (Институт за политички истражувања Скопје на ...
сите 368 | | | веќе видена

Мала машина во срцето приклучена на батерии или живот на батерии. Вака Боре Минов, член на Здружението „Храбро срце“ во видео разговор за МИА го опишува ...
сите 117 | | | веќе видена

Указите што ги потпишав не се однесуваат на договорот меѓу Владата и „Бехтел-Енка“, ниту пак се однесуваат на составот на Надзорниот одбор кој треба да ја ...
сите 161 | | | веќе видена

И денеска Србите се собираат во близина на зградите на локалната самоуправа на северот на Косово, каде што се спречени да работат откако специјалните сили на ...
сите 505 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотресот е нов удар за „ранетата“ турска економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: