Вол Стрит се врати во нормала по неизвесната недела

Коментирајќи го минималниот пад на инфлацијата, даночниот експерт, Славко Лазовски фокусот го става на тесната, меѓусебна поврзаност меѓу висината на стапката ...
| | веќе видена | слични

Изненадувачкото отворање на кинеската економија, откако пандемијата на ковид-19 се стави под контрола, и нејзините пошироки ефекти, особено во туризмот, се ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Не е сѐ така црно доколку се стартува со нешто. Првите чекори се најтешки, иако требаше да се направат многу одамна. Но дијагнозата е поставена! Таа е сосема ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Високите цени на гасот и постојаната инфлација продолжуваат да влијаат на економската перспектива, соопшти денеска Европската банка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 138 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 147 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 158 | | | веќе видена

Наместо проекти, решенија за развој, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваат и уназадуваат општините со кои раководат. Во време на светска економска ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вол Стрит се врати во нормала по неизвесната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: