Апасиев до Таравари: Немојте вака да се радикализирате, кај ќе ни биде крајот


Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја коментира изјавата на Арбен Таравари од Алијансата за Албанците кој кажа дека ако не се направат уставни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Куќата што ја стекнал лидерот на Алијанса за Албанците и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари во скопско Тафталиџе сè уште е дел од дебатата во ...
| | веќе видена | слични

Овој Арбен Таравари кој што го гледаме сега е непрепознатлив од претходно. Има еден сплет на околности кој мора да се знае, минатата година имаше локални ...
| | веќе видена | слични

На политичката сцена во Македонија во моментив се прикажува класичен систем на политичка корупција и политичка проституција, оценува потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имаме еден класичен систем на политичка корупција и политичка проституција. Ако некој до сега не знаеше како изгледа еве ги на сцена. Гледаме еден куплерај кој ...
| | веќе видена | слични

„Журнал од доверливи извори дознава дека на претстојните парламентарни избори СДСМ, ДУИ и Алијансата за Албанците ќе се натпреваруваат заедно како коалиција за ...
| | веќе видена | слични

Тактиката на премиерот е следната година да се распишат редовни претседателски избори неколку месеци пред редовните парламентарни што би требало да се одржат ...
| | веќе видена | слични

Таравари за обвинувањето на Николоски: Куќата ја купив во 2021, постапката е чиста! Имаме и доста за реновирање, а кредитот, здравје, ќе го плаќаме подолго ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навистина ми е жал што преку овие изјави, а и преку многу други нешта, ВМРО-ДПМНЕ се враќа во духот на „груевизмот“, препознатлива е таа реторика „сите се лоши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 480 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 305 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 57 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјави дека Приштина и Белград мора да преземат конкретни чекори за деескалација на ситуацијата.Тој во интервју ...
сите 230 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апасиев до Таравари: Немојте вака да се радикализирате, кај ќе ни биде крајот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: