Британската економија стагнирала на крајот на 2022-ра

Изненадувачкото отворање на кинеската економија, откако пандемијата на ковид-19 се стави под контрола, и нејзините пошироки ефекти, особено во туризмот, се ...
| | веќе видена | слични

Ограничувањата на руската трговија со нафта ги зголемуваат влоговите во долготрајниот економски ќор-сокак што го преобликува глобалниот енергетски пазар Кој е ...
| | веќе видена | слични

Дали почнаа да се ладат цените нна становите во Србија, е прашање што се поставува откако се појавија такви сигнали на тамошниот пазар. Српски Блиц.бизнис ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

Одлуката на Русија да го скрати производството на нафта за 500,000 барели дневно покажува дека е неспособна да ја продаде суровината, а поради строгите санкции ...
| | веќе видена | слични

-Тие го скратија производството затоа што едноставно не можат да продадат (нафтата), не затоа што сакаат да ја користат нафтата и нафтените производи како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската економија стагнирала на крајот на 2022-ра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: