Ако се фингираат бројки за „солидарниот“ данок, казните се до 20.000 евра

7 копии

Новиот закон за работни односи треба да биде прилагоден на модерните и идните текови на пазарот на труд и да придонесе за подобрување на генералните состојби ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Стопанската комора на Северна Македонија достави мислење до Владата и до Министерството за труд и социјална политика за работната ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија преку фејсбук статус објави дека до Владата доставиле мислење со коментари за новиот закон за работни односи кој е во фаза на ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите во заблуда. Со кои пари ќе се плаќа екстра данокот, кој дури сега влезе во собраниска процедура. Ова прашање се отвори, затоа што рокот до кој ...
| | веќе видена | слични

Законот влезе во собраниска процедура, но од Комората на сметководители сметаат дека е неспроведлив..  Според предлогот, фирмите данокот треба да го платат до ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски кажа дека за данокот за солидарност се направени многу широки консултации со стопанските комори дури и со компаниите кои влегуваат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски апелира собраниската Комисија за финансирање и буџет што поскоро да организира јавна расправа за Предлог-законот за данок на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 138 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 147 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 441 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Граѓаните не негуваат некој оптимизам дека Македонија наскоро ќе стане членка на Европската Унија. Напротив, најголемото мнозинство или 42,1% од анкетираните ...
сите 117 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 124 | | | веќе видена

Наместо проекти, решенија за развој, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ ги задолжуваат и уназадуваат општините со кои раководат. Во време на светска економска ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако се фингираат бројки за „солидарниот“ данок, казните се до 20.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: