Клуч од Кисела Вода за светските ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

Клуч, како симбол на отворените врати на Општина Кисела Вода, денес добија од градоначлникот Ѓорѓиевски македонските ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски денеска оствари средба со Роберт Скот Хејзлет, виш директор на НДИ во земјава. - На средбата ...
| | веќе видена | слични

На средбата присуствуваа и програмскиот директор Александра Цветковска, Александра Крстеска и Јасмина Кузмановска од НДИ Македонија. Во фокусот на разговорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полскиот амбасадор во земјава Војциех Тицињски заедно со својот домаќин, градоначалникот на Општина Чашка Горан Стојановски денеска направија увид на ...
| | веќе видена | слични

Манифестацијата „Илинденски марш“ со над 40-годишна традиција нема да згасне по одлуката на Министерството за култура да не го финансира, откако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и полскиот амбасадор Н.Е. Војциех Тицињски, денес го посетија ООУ “Партенија Зографски”. Ова е едно од училиштата во Кисела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува негаторскиот однос од страна на СДСМ кон сето тоа што е симбол на традицијата и патриотизмот во Македонија. До мене стигнаа голем број информации и ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски објави дека добиле 17 интерактивни табли за основните училишта во општината, како донација од полската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 712 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 67 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 122 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена

Арбен Таравари, лидер на Алијансата за Албанците (АА), тврди дека со неговата партија како дел од власта, Македонија се движи напред и има подобра положба за ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клуч од Кисела Вода за светските ракометни судии, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: