Ковачевски: Цените на лебот, млекото и месните производи намалени до 12 отсто во маркетите


Премиерот Димитар Ковачевски денеска рече дека, иако во перцепцијата на купувачите не изгледа така, цените на прехрамбените производи се намалени по два месеци ...
| | веќе видена | слични

Министерството за економија, Регулаторна комисија за енергетика и Македонската енергетска асоцијација ќе ја доработуваат легислативата за да се дозволи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во наредниот период ќе се формира работна група составена од претставници од Министерството за економија, Македонската енергетска асоцијација(МЕА), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Големата инсталирана моќност на електрани од обновливи извори на енергија во текот на минатата година, а особено на фотоволтаични електрани, сега може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската енергетска асоцијација (МЕА), Министерството за економија и Регулаторна комисија за енергетика денес иницираа доработка на законите за да се ...
| | веќе видена | слични

- Ако ЕСМ ни достави податоци дека производствената цена на ТЕЦ „Неготино“ е повисока од увезената цена на електрична енергија, насоката на Владата ќе биде ТЕЦ ...
| | веќе видена | слични

Доколку увезената цена на електрична енергија е пониска од онаа што се произведува во ТЕЦ „Неготино“, тогаш ќе биде донесена одлука оваа термоелектрана да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската транзиција и инвестициите во обновливи извори на енергија ќе бидат во фокусот на денешниот состанок на министерот за економија Крешник Бектеши со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мерките и активностите што ги презема Министерството за економија за поддршка на домаќинствата и компаниите за справување со енергетската и економската криза и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 297 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 241 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 106 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Цените на лебот, млекото и месните производи намалени до 12 отсто во маркетите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: