„ЏАМБАСКИ Е ВИНОВЕН ЗА ДУРИ 75 ОТСТО ОД ПРОБЛЕМИТЕ ШТО СЕ СОЗДАДОА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА“ - Георгиевски смета дека нервозата ја прават 20 луѓе од двете држави

Поранешниот премиер на земјава, Љубчо Георгиевски, дал прилично детално интервју за бугарското радио Фокус, во емисијата ​​„Ова е Бугарија“, во насока како ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не треба да биде голем оптимист дека по средбата на претставници на македонските Бугари со министерот за надворешни работи Бујар Османи нешто ќе се ...
| | веќе видена | слични

Организациите регистрирани согласно со одредбите на Законот за здруженија и фондации кои нема да ги усогласат имињата и дејноста, се бришат од Регистарот, ...
| | веќе видена | слични

Европратеникот Ангел Џамбаски пред парламентарните избори во април подготвува патриотски фронт и преговара за обединување на „сите родољубиви патриотски ...
| | веќе видена | слични

Копретседателот на бугарската ВМРО-БНД и европратеник Ангел Џамбаски пред парламентарните избори во април подготвува патриотски фронт и преговара за ...
| | веќе видена | слични

По државјанствата, клубовите и барањето за вклучување на бугарското малцинство во Уставот, сега Бугарија се обидува да воспостави и изборна инфраструктура во ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека не треба да бидеме многу оптимисти. Тешко дека нешто ќе се смени во животите и животите на нашите сонародници од нашиот југозападен сосед. Сето ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател, Румен Радев во интервју за грчкиот весник Катимерини говореше за состојбата на релација Бугарија-Македонија и евентуалните уставни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 675 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 198 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 116 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 214 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ЏАМБАСКИ Е ВИНОВЕН ЗА ДУРИ 75 ОТСТО ОД ПРОБЛЕМИТЕ ШТО СЕ СОЗДАДОА МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА“ - Георгиевски смета дека нервозата ја прават 20 луѓе од двете држави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: