Уплати/исплати: Поинвентивно, побрзо, побезбедно…

Почуваат првите подготовки околу формирањето на долгоочекуваниот Фискален совет. Народна банка објави оглас со кој бара лице кое ќе биде дел до советот . ...
| | веќе видена | слични

Во подрачјето „Слободно движење на капиталот и плаќања“ била образложена примената на законската регулатива за одделните капитални трансакции коишто се во ...
| | веќе видена | слични

Претставници од Народната банка во рамки на билатералниот скрининг за вториот кластер „Внатрешен пазар“ имале свои излагања во однос на слободното движење на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Народната банка е активно вклучена во активностите на работните групи за подготовка на преговарачките позиции за пристапување на ...
| | веќе видена | слични

По однос на добиените новинарски прашања во врска со Ревизорскиот извештај на Државниот завод за ревизија, Фондот за здравствено осигурување ја известува ...
| | веќе видена | слични

 Извештајот во голема мера ја олеснува детекцијата на проблемите и му овозможува на Фондот да се фокусира на нивно отстранување со што ќе се овозможи развој на ...
| | веќе видена | слични

Иако малку се знае за нив во јавноста, ќе бидат меѓу именуваните функционери со најголеми плати во Македонија. Според програмата на Владата за 2023, во актите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Задоцнетата испорака на фактурите по разни основи на граѓаните кои избирале да ги добиваат во хартиена форма ги чини дополнителен износ на сметките поради ...
| | веќе видена | слични

Задоцнета поштенска испорака на сметки „фактурира“ камати и процедури Александра Спасеска 12.02.2023 / 10:10 Македонија Задоцнетата испорака на фактурите по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 132 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош, Стевче Јакимовски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се на ...
сите 239 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 247 | | | веќе видена

Она што е клучно во целата работа околу бришењето на „20 отсто“ и неговата замена со Албанци и албански јазик е што во суштина тоа би значело поништување на ...
сите 248 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уплати/исплати: Поинвентивно, побрзо, побезбедно…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: