Профитот на TotalEnergies се удвои и достигна рекордни 36,2 милијарди долари во 2022 година

Време зa читање: 2 минути Францускиот нафтен гигант „TotalEnergies“ забележа рекорден нето профит од 36,2 милијарди долари во 2022 година, двојно повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Службениците на Европската комисија истакнале дека складиштата за гас се полни до пола, и покрај руските санкции. Рускиот претседател Владимир Путин не чека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Поголемиот од очекуваниот пораст на залихите на сурова нафта во САД го ограничува растот на цената на нафтата. Сепак, цените на ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата паднаа поради очекувањата за ново ослободување од стратешките нафтени резерви (SPR) во САД, што ја неутрализира загриженоста за пазарната ...
| | веќе видена | слични

Капацитетот на интерконекторот за природен гас Грција-Бугарија е исполнет речиси 94 отсто, рече Теодора Георгиева, извршен директор за Бугарија во гасоводот ...
| | веќе видена | слични

Целосно рационални се оценките на Меѓународната агенција за енергетика дека гасната криза не е завршена. Без разлика што поради благата зима, како во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 103 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Профитот на TotalEnergies се удвои и достигна рекордни 36,2 милијарди долари во 2022 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: