Сали со конечна бројка: 320 медицински лица на прелиминарна листа за помош во Турција

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фондацијата „Заев – Едно општество за сите“, брендот „Мамас“ и компанијата „Тотал Инжинеринг“, испратија хуманитарна помош за турскиот народ наменета за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Зоран Заев на својот официјален фејсбук профил објави дека преку Фондацијата Заев - едно општество за сите, заедно со компаниите “Мамас” и ...
| | веќе видена | слични

Денес преку Фондацијата Заев - едно општество за сите, заедно со компаниите “Мамас” и “Тотал инженеринг”, испративме 22 тони разновидна конзервирана храна, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер и претседател на СДСМ, Зоран Заев денеска информираше дека преку Фондацијата „ Заев – едно општество за сите “, заедно со компаниите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Турската амбасада во Скопје изрази најсрдечна благодарност до претседателот Стево Пендаровски, Собранието, Владата, јавните институции и општините на земјава, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски учествуваше во отворена донаторска програма на Канал 5 телевизија на пулт за телефонски разговор со граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Беким Сали доцна синоќа на својот Фејсбук профил истакна благодарност до 500-те лекари и медицински персонал кои се пријавиле за ...
| | веќе видена | слични

Во овие тешки времиња за Турција, се разбира дека секоја помош е добредојдена. Посебно ако таа доаѓа од славни личности со кои се подига моралот на турскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 308 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 153 | | | веќе видена

Замрзнувањето на цените не е пазарна мерка, а ако Владата сака да интервенира за да го заштити населението, треба да ги активира стоковните резерви кои секогаш ...
сите 209 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за надворешни работи Бујар Османи велат дека приоритет во однос на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сали со конечна бројка: 320 медицински лица на прелиминарна листа за помош во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: