(ВИДЕО) Како Холанѓанецот го предвиде земјотресот во Турција и Сирија?


„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сеизмологот Ана Младеновиќ изјави дека според геолошките и сеизмолошките истражувања, подрачјето на централна Србија има повратен период на земјотреси и ...
| | веќе видена | слични

Сателитските снимки открија дека страшните земјотреси што ја погодија Турција на 6 февруари создале два мошне долги расцепа во земјиштето. Двете огромни ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Сто и шеесет последователни потреси се случија од вчерашниот земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала во романскиот округ Горж. ...
| | веќе видена | слични

 Земјотресот се почувствувал дури во Србија и Унгарија и со интензитет над 7 во подрачјето на епицентарот. Тоа е најголемата сеизмичка активност во областа во ...
| | веќе видена | слични

Двата силни земјотреса што за неполни 24 часа ја погодија Романија ги вознемири жителите на Букурешт, кои паметат потреси уште посилни од оние што пред десет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потресна исповед на родителите на шестгодишната Јана, која почина во Битолската болница, од примање на инфузија, дадена за телевизијата Сител. Официјална ...
сите 173 | | | веќе видена

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вчера три деца и тројца возрасни беа убиени во пукање во приватно основно христијанско училиште во Нешвил, на југот на САД. Нападот го извршила 28-годишна жена ...
сите 80 | | | веќе видена

Процесот на уставни измени ќе започне пред летото. Очекуваме да биде успешен, а изборите ќе бидат во редовен термин, средина на наредната година. Важно да се ...
сите 362 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Како Холанѓанецот го предвиде земјотресот во Турција и Сирија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: