Алијанса внатре, Алтернатива надвор, Гаши добил неприфатлива понуда


Уверен е дека има мнозинство поголемо од тоа коешто беше до сега со влезот на Алијанса во власта. Премиерот потврди дека вчера имале средба со пратеникот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Колку ќе трае дебатата во Собранието за реконструкција на владиниот кабинет зависи од бројот на пријавени за дискусија што е демократско право на секој ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски повтори дека во Собранието има поголемо мнозинство од претходно но, не прецизира колку пратеници ќе гласаат за реконструкцијата ...
| | веќе видена | слични

Владата ќе испрати писмо до Европската комисија и ќе побара мониторинг на судските случаи „Монструм“, „Диво насеље“, „Малиот Алмир“, Алфа, а можеби и за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 213 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 229 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијанса внатре, Алтернатива надвор, Гаши добил неприфатлива понуда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: