Малолетничка нападната во автобус во Скопје

Во текот на вчерашниот ден се случиле две тепачки меѓу возачи на скопските улици. Најпрво во 11.15 часот во СВР Скопје, Б.Д.(27) од Скопје пријавил дека на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
8 копии
2 копии

Завчера на подрачје на Центар бил нападнат 39-годишен велешанец од повеќе лица. - На 14.02.2023 во 10.00 часот во СВР Скопје, Н.Л.(39) од Велес пријавил дека ...
| | веќе видена | слични

По веста која ја објавивме синоќа за сообраќајна несреќа во Визбегово, Министерството за внатрешни работи (МВР) излезе со детали. Синоќа во 21.00 часот млада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 214 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 89 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 340 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 237 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 96 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена

Пишува: Свето Тоевски Вџашува со колкава леснотија и со колкава дрскост разноразни емисари, комесари, европски државници, специјални пратеници за Балканот и ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетничка нападната во автобус во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: