Демерџиев се сретна со Пендиков, му вети полициска заштита


Чиста глупост се обвинувањата кои охриѓанецот Христијан Пендиков ги изнесе во своето прво интервју по нападот, коментира министерот за внатрешни работи, Оливер ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Организациите регистрирани согласно со одредбите на Законот за здруженија и фондации кои нема да ги усогласат имињата и дејноста, се бришат од Регистарот, ...
| | веќе видена | слични

Денеска истекува рокот до кој бугарските клубови „Ванчо Михајлов“ од Битола и „цар Борис Трети“ од Охрид треба да направат усогласувања предвидени со измените ...
| | веќе видена | слични

Засега само здружението Цар Борис Трети од Охрид покажа волја да се преименува, но не и битолското Ванчо Михајлов. Од Централен регистар велат дека ...
| | веќе видена | слични

Не може 30 години да живеете во држава во која никој не ви префрлил ниту еден збор и не ви кажал ништо и сега одеднаш тоа да не го цените и државата да ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги оцени како чиста глупост изјавите на охриѓанецот Христијан Пендиков кој во првото интервју после нападот ...
| | веќе видена | слични

„Сите имаа време да ги усогласат имињата согласно новиот Закон. Тие кои го направиле тоа, ќе продолжат да работат, другите нема“, изјави премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
сите 470 | | | веќе видена

„Потребно е да се направат измени во законодавството со кое се забранува каква било активност на МКС на територијата на нашата земја, како и да се предвиди ...
сите 181 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 140 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат, соопшти денеска ...
сите 95 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 198 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демерџиев се сретна со Пендиков, му вети полициска заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: