ДВА БРАЧНИ ПАРА ГО КАМЕНУВАЛЕ МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ: Мажите работат во комуналното, градоначалникот постави услов за да ги казни

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
| | веќе видена | слични

Знае ли официјална Софија дека со одбивањето за регистрација на Македонскиот културен клуб во Благоевград, Бугарија, таа всушност одбива и забранува културна ...
| | веќе видена | слични

Очигледни се двојните стандарди на бугарската држава. Имено, Софија при квалификациите и третманот на учесниците во двата познати инциденти, предизвикани со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист од Бугарија, Атанас Кирјаков-Војводата, повлекува паралела меѓу неодамнешниот напад врз македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во ...
| | веќе видена | слични
20 копии

Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ извести дека им била одбиена регистрација откако на 7 февруари до Агенцијата за регистрација во Благоевград ги ...
| | веќе видена | слични

„Никола Вапцаров“, последно формираниот клуб на Македонците во Бугарија ќе се жали на второстапениот суд, откако беше одбиен да се регистрира како здружение. ...
| | веќе видена | слични

Од клубот, барањето го доставиле во вторникот, а негативното решение од Бугарската Агенција за регистрација го добиле во петокот.. Во краткото образложение ...
| | веќе видена | слични

Одбиено е барањето на Македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ испратено до Агенцијата за регистрација во Благоевград. На 10-ти февруари добивме решение за ...
| | веќе видена | слични

Бугарските власти одбија да го регистрираат македонското здружение „Никола Вапцаров“ кое го отвори истоимениот културен клуб во Благоевград во октомври ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за регистрација одби да го регистрира македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград како спротивен на Уставот, бидејќи граѓанско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Се наоѓаме во историски и многу важен момент за иднината на државата, почитувајќи и промовирајќи ги сите вредности на вистинската демократија, и сметаме дека е ...
сите 425 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Кремљ ја отфрли можноста за запирање на офанзивата против Украина и покрај повикот на нејзиниот главен сојузник, белорускиот претседател Александар Лукашенко. ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВА БРАЧНИ ПАРА ГО КАМЕНУВАЛЕ МАКЕДОНСКИОТ КЛУБ: Мажите работат во комуналното, градоначалникот постави услов за да ги казни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: