Камповите во Хрватска ќе чинат како да летувате во луксузен хотел

Летниот одмор во Хрватска годинава ќе биде поскап за љубителите на кампувањето. За едногодишно изнајмување на парцела ќе треба да платите од 300 до 500 евра ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Четиринаесет години откако финансиската криза речиси го фрли Дубаи на колена, неколку големи напуштени проекти за недвижнини конечно ...
| | веќе видена | слични

Сè повеќе пензионери од Германија ќе живеат во странство поради пониските животни трошоци и пониските даноци. Германските медиуми ја пренесуваат приказната за ...
| | веќе видена | слични

Ненадејниот скок на цените на недвижностите за станарите во Белград во последните неколку месеци претставува вистински проблем. Ретко кој може да си дозволи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камповите во Хрватска ќе чинат како да летувате во луксузен хотел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: