Вицепремиерот Битиќи се сретна со словенечкиот амбасадор во заминување Милан Предан

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска оствари проштална средба со амбасадорот во заминување на Република Словенија во Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Роберт Скот Хeјзлет, виш директор на Националниот демократски институт за ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, како и стратешките цели на државата. Мицкоски го информираше Скот Хејзет за високиот ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска имаше средба со в.д амбасадорот на Сојузна Република Германија во Република Македонија Ото Граф. На ...
| | веќе видена | слични

„Последните изјави на челниците на ЕУ, но и на амбасадорите во Македонија покажуваат зошто паѓа поддршката и довербата кај Македонците во Унијата. Еден од тие, ...
| | веќе видена | слични

„Дигестивниот систем на Македонија, за жал или за среќа, 32 години голтнал многу работи. Но, може ли амбасадорот, Владата во Хаг, владата во Скопје или некој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Заедничките цели за продлабочување на соработката и за забрзување на интеграцијата на Македонија во ЕУ не би требало да е причина за ничија дрскост, а особено ...
| | веќе видена | слични

Евроинтеграциите ги блокираше оваа Влада, велат од ВМРО-ДПМНЕ за „Локално“ откако вчера холандската амбасада после средбата со лидерот на партијата, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Кралството Холандија, Дирк Јан Коп, вчера во Македонија порача дека треба да се затне носот и да се голтнат уставните промени. Признава дека ...
| | веќе видена | слични

Последните изјави на челниците на ЕУ, но и на амбасадорите во земјава покажуваат зошто паѓа поддршката и довербата кај Македонците во Унијата. Постојаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 712 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 67 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 122 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена

Арбен Таравари, лидер на Алијансата за Албанците (АА), тврди дека со неговата партија како дел од власта, Македонија се движи напред и има подобра положба за ...
сите 13 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицепремиерот Битиќи се сретна со словенечкиот амбасадор во заминување Милан Предан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: