(ВИДЕО) БЕБЕТО СПАСЕНО ОД ПОД УРНАТИНИТЕ Е ВО БОЛНИЦА - папочната врвца со мајката била на него, го родила за време на земјотресот


Вчерашниот ден светот го обиколи снимката од штотуку родено бебе, кое било спасено од под урнатините во земјата. Кај него не била одвоена папочната врвца со ...
| | веќе видена | слични

Бебето родено под урнатините на нејзиниот дом во Сирија, кој се урна по минатонеделниот земјотрес, е преместено на „безбедна локација“ од здравствените власти. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Малечката Аја родена под урнатините на нејзината куќа во Сирија е однесена во болница неколку часа по разорните земјотреси што ги погодија Турција и Сирија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бебето Аја родено под урнатините во Сирија по силниот земјотрес од 7.8 степени е однесено на безбедно место поради страв дека може да се случи киднапирање. ...
| | веќе видена | слични

Бебе од Сирија, кое се роди под урнатините на семејна куќа, чие цело семејство загина во разорниот земјотрес минатата недела, е преместено на безбедно место од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сириското бебе родено под урнатините на семејна куќа чие цело семејство загина во разорниот земјотрес минатата недела, здравствените власти го преместија на ...
| | веќе видена | слични

Сириското бебе родено под урнатините на зграда уништена во неодамнешниот силен земјотрес е префрлено на безбедна локација, објавија здравствените власти. Тие ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вооружени напаѓачи упаднале во болницата во северна Сирија каде што е задржано бебето Аја, родена во урнатините на земјотресот, изјави службеник на болницата, ...
| | веќе видена | слични

Светот не престанува да сочувствува со Турција и Сирија каде бројот на жртви од земјотресите се искачи на над 33.000. Потресни приказни и фотографии оттаму ...
| | веќе видена | слични

Бебето родено под урнатините на семеен дом во северна Сирија по минатонеделниот разорен земјотрес е во добра состојба, соопшти денеска нејзиниот лекар. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финансиерот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин, ја истакна својата загриженост за можна украинска контраофанзива во источна Украина за време на 23-минутното ...
сите 204 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 729 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
сите 66 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 79 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 284 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 105 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) БЕБЕТО СПАСЕНО ОД ПОД УРНАТИНИТЕ Е ВО БОЛНИЦА - папочната врвца со мајката била на него, го родила за време на земјотресот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: