Како Бугарија стана трет по големина купувач на руска нафта во светот?

Време зa читање: 5 минути Продолжената политичка нестабилност во Бугарија ќе продолжи да влијае на критичните одлуки за енергетската безбедност и да го задржи ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Снабдувањето со енергија и електрична енергија станаа од витално значење за речиси секоја европска нација во текот на изминатата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Цените на нафтата паднаа поради очекувањата за ново ослободување од стратешките нафтени резерви (SPR) во САД, што ја неутрализира загриженоста за пазарната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Производството на сурова нафта и природен гас во САД од седумте најголеми басени од шкрилци се очекува да порасне на рекордно високо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турските медиуми објавија снимка за која тврдат дека покажуваат како Су-27 на руските воздухопловни сили се обидува да собори украински дрон Бајракатар ТБ2.A ...
сите 166 | | | веќе видена

Под влијание на циклонска активност, утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. ...
сите 226 | | | веќе видена

По падот на банката на Силиконската долина (СВБ), американските економистите посочуваат дека уште 186 американски банки се соочени со банкрот - објави The Wall ...
сите 227 | | | веќе видена

Само три дена откако беше издаден налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин од Меѓународниот кривичен суд, кинескиот лидер Си Џинпинг го посетува ...
сите 266 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 59 | | | веќе видена

Борбените авиони "MiG-29", кои Полска и Словачка наскоро ќе и ги пратат на Украина ќе бидат уништени, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој ...
сите 64 | | | веќе видена

Тоа не беше добро прифатено од јавноста. Не сметам дека е начин на кој што функционерите треба да се однесуваат, вели вицепремиерката за борба против ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Бугарија стана трет по големина купувач на руска нафта во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: