Спасителите во трка со времето


Медиумите од Турција пренесуваат дека село во округот Доганшехир во Малатија е буквално преполовено од разорната моќ на катастрофалниот земјотрес кој ја погоди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вети дека ќе се продолжи со спасувачките напори и брзата реконструкција на уништените згради, повеќе од една недела по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во градот Кахраманмараш денеска е спасена 42-годишна жена која поминала 222 часа под урнатините, објави турската телевизија ТРТ. „Слушнавме ‘Помош!’ од под ...
| | веќе видена | слични

Многу земји испратија кучиња за да им помогнат на спасувачките тимови во Турција и Сирија по разорниот земјотрес. Секој час, секоја секунда ги алармираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 279 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 274 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Ново продолжение во низата акции што деновиве ги спроведува полицијата за сузбивање на нелегалната трговија со дрога. Утрово нешто пред 7 часот на наплатната ...
сите 137 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кичево во последните 10 години Фатмир Дехари организира прослава од 10-годишното албанско владеење со општина Кичево „10 години ГОРДОСТ“. ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасителите во трка со времето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: