Војната во Украина за некого излезе како „кец на десетка“!?

Во време на нестабилни и променливи цени на нафтените деривати, енергетскиот гигант „Шел“ оствари најголем профит од неговото 115-годишно постоење. Годишниот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот прехранбен гигант Кока-Кола во вторникот објави значително повисоки приходи во четвртиот квартал од 2022 година, благодарение на покачувањето на ...
| | веќе видена | слични

Поради закрепнувањето по завршувањето на пандемијата Ковид-19, шкотската индустрија на виски забележа значително зголемување на извозот минатата година. ...
| | веќе видена | слични

Акциите на германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ минатата недела доживеаја вртоглав пад за над десет отсто, што е најголем забележан пад кај ...
| | веќе видена | слични

Компанијата за спортска опрема Адидас предупреди на огромно потенцијално негативно влијание врз нејзината крајна добивка откако го прекина партнерството со ...
| | веќе видена | слични

Акциите на германскиот производител на спортска опрема „Адидас“ неделава „потонаа“, паѓајќи за над десет отсто, што е најголем пад во последните речиси три ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Адидас потонаа за повеќе од 10 отсто во петокот (најголем пад во речиси три години), при што пазарната вредност на компанијата падна за 3 милијарди ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 231 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 123 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Дали се задоволени албанското его и решавањето на меѓуетничките односи во државата, дали со поставувањето премиер Албанец ќе биде ставен дефинитивен крај на ...
сите 90 | | | веќе видена

Судот за воени злосторства на ОВК со седиште во Холандија ќе нареди лицата што беа злоупотребувани во логорот Злаш кај Приштина да добијат репарација, бидејќи ...
сите 89 | | | веќе видена

Потребно е зголемување на платите на политичарите бидејќи се ниски, а тоа е важно прашање и во борбата против корупцијата и за привлекување поквалитетни кадри ...
сите 99 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Русија денеска усвои нова стратегија за надворешната политика, која ги издвои САД и Западот како извор на „егзистенцијална закана“ за Москва.„Потресите на ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војната во Украина за некого излезе како „кец на десетка“!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: