КАВАДАРЦИ, КОЖУВЧАНКА и ФОНДАЦИЈАТА НИКОЛА ЈАНЧЕВ со донација за Турција и Сирија!

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Разорниот земјотрес што ги погоди Турција и Сирија однесе илјадници човечки животи и засекогаш ги смени животите на луѓето од двете ...
| | веќе видена | слични

-Ситуацијата во Сирија е многу полоша отколку ситуацијата во Турција оти таму тешко стасува хуманитарната помош. Голем број од спасувачките тимови веќе почнаа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Управниот одбор на АД МЕПСО во знак на солидарност и поддршка донесе одлука за доделување на парична помош во висина од три милиони денари за настраданите ...
| | веќе видена | слични

-Средствата ќе бидат уплатени на наменската сметка за помош која по повод трагичниот настан е отворена од страна на Црвениот крст во нашата земја, информираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЈП „Паркинг" Кавадарци денешниот износ од наплатени СМС-пораки и блокатори ќе го донира на Црвен крст за реонот погоден од земјотрес во Турција и Сирија. За ...
| | веќе видена | слични

„Почитувани корисници, денес ЈП ПАРКИНГ КАВАДАРЦИ, целокупниот износ од наплатени СМС пораки, и наплатени блокатори, ке го донира на Црвениот Крст за ...
| | веќе видена | слични

Црвениот Крст денес извести за злоупотреби на социјалните мрежи со користење на името на организацијата. Во продолжение предупредувањето од Црвен Крст: „На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Дел од хигиенските производи од 1 април ќе бидат со замрзнати и пониски цени за 13 отсто во однос на износот што го имале во трговијата на мало на 20 март ...
сите 250 | | | веќе видена

„Уцената не е од Европска Унија туку уцената е од Бугарија и зошто не е исто за Македонија како за сите останати земји. Никогаш од постоењето на ЕУ до денес ...
сите 288 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 340 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 406 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КАВАДАРЦИ, КОЖУВЧАНКА и ФОНДАЦИЈАТА НИКОЛА ЈАНЧЕВ со донација за Турција и Сирија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: