Повеќе од 9.000 загинати во двата земјотреса во Турција и Сирија


Медиумите од Турција пренесуваат дека село во округот Доганшехир во Малатија е буквално преполовено од разорната моќ на катастрофалниот земјотрес кој ја погоди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вети дека ќе се продолжи со спасувачките напори и брзата реконструкција на уништените згради, повеќе од една недела по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во градот Кахраманмараш денеска е спасена 42-годишна жена која поминала 222 часа под урнатините, објави турската телевизија ТРТ. „Слушнавме ‘Помош!’ од под ...
| | веќе видена | слични

Многу земји испратија кучиња за да им помогнат на спасувачките тимови во Турција и Сирија по разорниот земјотрес. Секој час, секоја секунда ги алармираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 121 | | | веќе видена

Се наоѓаме во историски и многу важен момент за иднината на државата, почитувајќи и промовирајќи ги сите вредности на вистинската демократија, и сметаме дека е ...
сите 438 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 144 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по одлуката на Уставниот суд за 78 проценти да им се зголемат платите на министрите, судиите, градоначалниците, премиерот, ...
сите 94 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 9.000 загинати во двата земјотреса во Турција и Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: