Пожарникари од Кавадарци заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција


Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петмината штипски пожарникари-спасувачи, кои учествуваа во спасувачката мисија во Турција по катастрофалниот земјотрес ќе добијат дополбително по една просечна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска со најголема почит го пречека тимот на спасувачи на Доброволното здружение на пожарникари „Бајрам ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Тетово, Биљал Касами организираше прием за деветте пожарникари кои беа да помагаат во подрачјата погодени со земјотрес во Турција. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Тимот битолски спасители, Петар Нолев, Зоран Балуловски, Владо Николовски, Петре Илиоски и Игор Радичовски се вратија од турскиот град Адијаман кој настрада во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Битолските спасувачи Петар Нолев, Зоран Балуловски, Владо Николовски, Петре Илиоски и Игор Радичовски вчера се вратија од турскиот град Адијаман, каде заедно ...
| | веќе видена | слични

Првата средба по враќањето од Турција ја остварија со градоначалникот Тони Коњановски и го информираа за спасувачката акција во разрушениот турски град каде ...
| | веќе видена | слични

Вечерва завршува спасувачката мисија за вториот македонски конвој во разурнатиот град Адијам во Турција од катастрофалниот земјотрес. Командитор на ТППЕ-Штип, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Битола, Тони Коњановски од општинскиот буџет ќе ги награди со по една просечна плата петтемина битолски спасувачи, кои учествуваа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Високите претставници на бизнис-заедницата и на Владата на Македонија ги соочија своите спротивставени ставови за замрзнувањето на цените на основните ...
сите 230 | | | веќе видена

Реакциите на обвинението против поранешниот претседател Доналд Трамп беа предвидливи со оглед на острите поделби во американската политика и општество. ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 59 | | | веќе видена

Беса бара со отворањето на Уставот за вметнување на Бугарите во Преамбулата да се вметне и употреба на албанскиот јазик како службен јазик на ниво на цела ...
сите 445 | | | веќе видена

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски игра во голема форма во шкотското првенство, со неговите изданија и голови за Абердин го привлекува вниманието на поголеми ...
сите 145 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 87 | | | веќе видена

Македонија ќе потроши околу 900 милиони евра за модернизација и опремување на армијата во периодот 2019 – 2032 година, соопшти министерката за одбрана ...
сите 60 | | | веќе видена

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави денеска дека новата стратегија за надворешна политика усвоена од претседателот Владимир Путин го ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожарникари од Кавадарци заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: