СЕ ВЖЕШТУВА ТРКАТА ОКОЛУ ЧЕТ-БОТОВИТЕ: Кинескиот Baidu го подготвува Ernie Bot, кој е во стилот на ChatGPT

Време зa читање: 2 минути Кинеската Baidu Inc во вторникот соопшти дека ќе го заврши внатрешното тестирање на проектот во стилот на ChatGPT, наречен „Ernie ...
| | веќе видена | слични

Компјутерските и технолошки системи и апликации кои функционираат врз база на алгоритамите на програмите популарно наречени „Вештачка Интелигенција (В.И)” од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако вештачката интелигенција (AI) ChatGPT го освои светот со своите импресивни способности, фокусот е префрлен на Google, односно како технолошкиот гигант ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела во Холандија се одржува самит на кој ќе се разговара за употреба на вештачка интелигенција во војската и на бојните полиња. Четботот на „ChatGPT“ ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Мајкрософт, наводно, се подготвува да ја демонстрира својата нова вештачка интелигенција слична на ChatGPT во апликациите на Office ...
| | веќе видена | слични

Како што веќе знаеме, вештачката интелигенција полека се интегрира во сите поголеми интернет пребарувачи, и во пишан облик може да ви одговара на прашањата ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Кинеските технолошки гиганти во текот на изминатата недела ги објавија своите намери да лансираат производи во стилот на ChatGPT, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Јужнокорејскиот стартап Rebellions Inc лансира чип за вештачка интелигенција (AI) во понеделник, во трка за освојување владини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски, очаен и фрустриран што државата предводена од СДСМ оди напред, преку дезертерот Драган Ковачки води анти-НАТО хајка против министерката за ...
сите 329 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 81 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 278 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го повтори барањето на Киев за помодерно оружје, посочувајќи дека некои елементи испорачани од западните земји, не ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ВЖЕШТУВА ТРКАТА ОКОЛУ ЧЕТ-БОТОВИТЕ: Кинескиот Baidu го подготвува Ernie Bot, кој е во стилот на ChatGPT

Од:
До кого (е-маил):
Порака: