Државата уверува дека нема да има недостиг на нафта

4 копии

Цените на нафтата паднаа поради очекувањата за ново ослободување од стратешките нафтени резерви (SPR) во САД, што ја неутрализира загриженоста за пазарната ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Производството на сурова нафта и природен гас во САД од седумте најголеми басени од шкрилци се очекува да порасне на рекордно високо ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, од вечерва на полноќбензинте поевтинуваат за половина денар, а дизелот поскапува исто ...
| | веќе видена | слични

Од полноќ бензините поевтинуваат, дизелот поскапува за половина денар – одлучи регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на „Еуросупер“ БС – 95 ќе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата во благ пад, откако се зголемија за 2 отсто во претходната сесија, бидејќи инвеститорите го отфрлија влијанието на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Сопруга на руски православен свештеник, мајка на пет биолошки и 18 посвоени деца, убава русокоса со брановидна коса верна на идеалот на Русија, штом ја видел, ...
сите 199 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер, Артан Груби за утре во скопски Чаир преку објава на Фејсбук најави голем митинг на ДУИ. - Ми недостигаше ваква мобилизација и еуфорија која ...
сите 204 | | | веќе видена

Секоја година Академијата им оддава почит на истакнати филмски работници кои повеќе не се меѓу нас. Но, исто така, секоја година успеваат да изостават многу ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата уверува дека нема да има недостиг на нафта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: