Од идниот месец ќе се зголемат и платите на државната администрација

Од март ќе има повисоки плати и за државната администрација. Линеарно зголемување на платите за повеќе од 2.000 денари од март годинава ќе имаат вработените во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Усогласувањето на минималната плата треба да се случи со мартовската плата и се чини дека годинава ќе помине без некои поголеми потреси. Владата веќе најави ...
| | веќе видена | слични

По однос на добиените новинарски прашања во врска со Ревизорскиот извештај на Државниот завод за ревизија, Фондот за здравствено осигурување ја известува ...
| | веќе видена | слични

 Извештајот во голема мера ја олеснува детекцијата на проблемите и му овозможува на Фондот да се фокусира на нивно отстранување со што ќе се овозможи развој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупно 14 милиони евра акционерското друштво во државна сопственост за вршење на дејноста давање услуги во воздухопловната навигација М-НАВ АД Скопје ќе подели ...
| | веќе видена | слични

Иако малку се знае за нив во јавноста, ќе бидат меѓу именуваните функционери со најголеми плати во Македонија. Според програмата на Владата за 2023, во актите ...
| | веќе видена | слични

Фондот за здравствено осигурување потфрлил во трошењето пари на осигурениците. Последниот извештај на Државниот завод за ревизија кој се однесува на 2021та, ...
| | веќе видена | слични

За три години македонските граѓани потрошиле речиси 20 милиони евра за да направат ПЦР тестови за во време на пандемијата, утврдил државниот завод за ревизија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две спротивставени верзии се пласираат за инцидентот во кој американски воен дрон се урна во Црно Море на 14 март. Американската, која тврди дека уривањето на ...
сите 203 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот претседател Си Џинпинг потпишаа заедничка изјава за продлабочување на партнерството и стратешката соработка, во ...
сите 181 | | | веќе видена

СДСМ со одговорни мерки и политики го штити стандардот на граѓаните, велат од партијата на власт. „Со одлука на Владата предводена од СДСМ, цените на јајцата и ...
сите 248 | | | веќе видена

Активисти на опозициската Социјалдемократска партија денеска фрлија торта и милкшејк кон Бесник Бислими, вицепремиерот на Косово и главен преговарач во ...
сите 815 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова што т.н. „Огнена група“ му го прави на лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој, како што кажа, 20 ...
сите 147 | | | веќе видена

Владата на премиерот Димитар Ковачевски апелира до пратениците да не го блокираат законот со кој се овозможува намалување на цената на производите за ...
сите 104 | | | веќе видена

За СДСМ, напредокот на државата, граѓаните и нивниот животен стандард секогаш се на прво место. СДСМ и во време на кризи, покажа што значи вистинска грижа за ...
сите 151 | | | веќе видена

Процесот на зачленување во ЕУ не е процес на еден човек, ниту на една политичка партија, ниту е процес на една влада, туку тоа е обврска и одговорност и на ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од идниот месец ќе се зголемат и платите на државната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: