Бектеши: Повлечените 1 700 мегават-часа струја од европската мрежа главно се за компаниите


Со првите минусни температури дојдоа и првите ненајавени влечења на струја годинава од европската енергетска мрежа.Министерот за економија Бектеши ги потврди ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерките и активностите што ги презема Министерството за економија за поддршка на домаќинствата и компаниите за справување со енергетската и економската криза и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет на денешната седница го разгледа Предлог-законот за гаранција на Република Северна Македонија на обврските по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот за данок на солидарност е веќе во собраниска процедура и за предлогот имавме дебата со коморите и партиите, рече заменикот министер за финансии Филип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот министер за финансии Филип Николоски во гостувањето во ТВ24 нагласи дека се размислува за дополнително намалување на цената на струјата. -Сите мерки ...
| | веќе видена | слични

Сметководителите во заблуда. Со кои пари ќе се плаќа екстра данокот, кој дури сега влезе во собраниска процедура. Ова прашање се отвори, затоа што рокот до кој ...
| | веќе видена | слични

Законот влезе во собраниска процедура, но од Комората на сметководители сметаат дека е неспроведлив..  Според предлогот, фирмите данокот треба да го платат до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според ...
сите 235 | | | веќе видена

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 655 | | | веќе видена

Вјачеслав Володин, претседателот на долниот дом на рускиот парламент, предложи забрана на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да работи во Русија, откако судот ...
сите 227 | | | веќе видена

Акциите на Дојче банк паднаа во петокот, додека трошоците за осигурувањето од неисполнување на обврските се зголемија, бидејќи германскиот заемодавач беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 103 | | | веќе видена

Акциска контрола во угостителски објекти во Скопје, се служело алкохол на малолетници, обезбедувачи без лиценци... Во текот на изминатата вечер (24/25.03.2023) ...
сите 148 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 112 | | | веќе видена

Федералните резерви оваа недела се соочија со особено вознемирувачка одлука: Дали треба да ги зголемат каматните стапки за време на банкарската криза? За Том ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Повлечените 1 700 мегават-часа струја од европската мрежа главно се за компаниите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: