Ковачевски: Ја зацврстуваме соработката со САД, ги промовираме нашите стратешки интереси и на глобален план


Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска, одржаа прес-конференција, на која информираа за активностите во врска со ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска имаше средба со в.д амбасадорот на Сојузна Република Германија во Република Македонија Ото Граф. На ...
| | веќе видена | слични

„Последните изјави на челниците на ЕУ, но и на амбасадорите во Македонија покажуваат зошто паѓа поддршката и довербата кај Македонците во Унијата. Еден од тие, ...
| | веќе видена | слични

„Дигестивниот систем на Македонија, за жал или за среќа, 32 години голтнал многу работи. Но, може ли амбасадорот, Владата во Хаг, владата во Скопје или некој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Заедничките цели за продлабочување на соработката и за забрзување на интеграцијата на Македонија во ЕУ не би требало да е причина за ничија дрскост, а особено ...
| | веќе видена | слични

Евроинтеграциите ги блокираше оваа Влада, велат од ВМРО-ДПМНЕ за „Локално“ откако вчера холандската амбасада после средбата со лидерот на партијата, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на Кралството Холандија, Дирк Јан Коп, вчера во Македонија порача дека треба да се затне носот и да се голтнат уставните промени. Признава дека ...
| | веќе видена | слични

Последните изјави на челниците на ЕУ, но и на амбасадорите во земјава покажуваат зошто паѓа поддршката и довербата кај Македонците во Унијата. Постојаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 212 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Ја зацврстуваме соработката со САД, ги промовираме нашите стратешки интереси и на глобален план

Од:
До кого (е-маил):
Порака: