Спасовски: Исплата на додаток за работна успешност од 10% на припадниците на македонската полиција кои беа ангажирани на терен на 4 февруари

На барање на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, полицајците кои работеа на 4 февруари, денот на раѓањето на Гоце Делчев, ќе добијат 10% поголема ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецот Софија и Скопје ќе одржат консултации за проблемите од конзуларна природа со кои нашата земја продолжува да се соочува во односите со ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Eвропскиот комесар за проширување и добрососедски односи Оливер Вархеји, денеска пред Европскиот парламент изјави дека очекува да се намалат тензиите меѓу ...
| | веќе видена | слични

Очекував таа средба да биде со мене, а не во Софија или во Брисел, рече денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи во врска со средбата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шефот на македонската дипломатија, Бујар Османи изразил желба да се сретне со претставниците на македонските Бугари во земјава, јавува агенцијата „БГНЕС“. ...
| | веќе видена | слични

До крајот на месецов Софија и Скопје ќе одржат консултации за проблемите од конзуларен карактер со кои, како што објави БНР, Бугарија и натаму се соочува во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„34 земји дадоа дозвола за одржување избори на нивна територија. Австрија само даде согласност за одржување избори во нашите дипломатско-конзуларни ...
| | веќе видена | слични

Трите генератори кои техничкиот министер за внатрешни работи на Бугарија, Иван Демерџиев ги вети за граничните премини во Македонија нема да стигнат на нашата ...
| | веќе видена | слични

Работната група „избори“ во рамките на бугарското Министерство за надворешни работи предлага измени на гласачките места во странство за изборите на 2 април кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Исплата на додаток за работна успешност од 10% на припадниците на македонската полиција кои беа ангажирани на терен на 4 февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: