Кусок енергија еден ден поради голем пад на температурите, соопшти ЕСМ

Вкупната потрошувачка на електрична енергија на домаќинствата и малите потрошувачи (ЕВН Хоме) и дополнителните снабдувања кои ги врши АД ЕСМ преку ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Домаќинствата за 14% ја намалиле вкупната потрошувачката на електрична енергија во јануари, покажуваат податоците со кои Регулаторната комисија за енергетика и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Домаќинствата за 14 отсто ја намалија вкупната потрошувачката на електрична енергија во јануари, покажуваат податоците со кои Регулаторната комисија за ...
| | веќе видена | слични

За 14 проценти е намалена вкупната потрошувачка на електрична енергија во домаќинствата во јануари. Вкупната потрошувачка на домаќинствата за минатиот месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупната потрошувачка на електрична енергија во домаќинствата во јануари годинава изнесувала над 349 GWh (349.830.666 kWh), додека истиот месец минатата година ...
| | веќе видена | слични
18 копии

АД ЕСМ вчера произведе 20.088 мегават часови електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни ...
| | веќе видена | слични

Етапно воведување на смарт-контролирано управување на јавното осветлување во Општина Крива Паланка се очекува да придонесе за дополнителна заштеда на ...
| | веќе видена | слични

Како што информираат од владината прес-служба, во термоелектраните произведени се 15.937 мегават часови, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД ЕСМ во текот на вчерашниот ден преку капацитетите со кои располага произведе 22.933 MWh електрична енергија, што претставува највисоко дневно производство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По одржувањето на прес конференцијата на Дарио Николовски, директорот на Агенцијата за енергетика, падна во вода целата пропаганда на СДС и прочитаните лаги за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 339 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 379 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 105 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кусок енергија еден ден поради голем пад на температурите, соопшти ЕСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: