Битиќи: Во март со покачувањето на минималната плата ќе има и усогласување на платите во јавниот сектор

Во месец март ќе има покачување на минималната плата, а паралелно со неа ќе има и усогласување на платите во јавниот сектор, со минималната плата според ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик-претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска оствари проштална средба со амбасадорот во заминување на Република Словенија во Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи денеска оствари проштална средба ...
| | веќе видена | слични

Од март ќе има повисоки плати и за државната администрација. Линеарно зголемување на платите за повеќе од 2.000 денари од март годинава ќе имаат вработените во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Идниот месец најверојатно минималната плата ќе биде околу 20.500 денари во приватниот и јавниот сектор и тие средства се предвидени со Буџетот за 2023 година. ...
| | веќе видена | слични

За првпат системски ги поставуваме работите за да се решат проблемите во инфраструктурата, рече вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи во „24 ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија е дел од паневропскиот коридор на патни правци, нема отстапување од Коридорот 8 и на Исток и на Запад, бидејки Коридорот 8 сврзува ...
| | веќе видена | слични

Сите инфраструктурни проекти за автопатот Кичево-Охрид се одглавени и на самиот почетокот на наредната година моите сограѓани ќе возат по автопатот ...
| | веќе видена | слични

Од март годинава минималната плата би требало да биде околу 20.500 денари и поради тоа сите вработени во државната администрација ќе добијат линеарно ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ и во време на криза се грижи за стандардот на граѓаните. Од овој месец минималната плата се зголемува на 20.175 денари, односно за над 2.000 денари повеќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Првиот човек на Американскиот Еврејски конгрес Ендрју Бејкер на Комеморацијата во чест на 80 години од холокаустот на македонските Евреи му покажа на премиерот ...
сите 133 | | | веќе видена

„Само ВМРО-ДПМНЕ може да ја урне власта на ДУИ и СДС. Секој глас за помали партии е глас во празно и глас за Ахмети и Артан Груби.“ – напиша Драган Ковачки, ...
сите 17 | | | веќе видена

Корупцискиот скандал на власта со изборот на надзор за изградбата на коридорите 8 и 10Д е како сапуница, мислиш ќе престане, а веќе следниот момент излегуваат ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Во март со покачувањето на минималната плата ќе има и усогласување на платите во јавниот сектор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: