НБ: БАНКИТЕ ДА ГИ АЖУРИРААТ ПОДАТОЦИТЕ НА КЛИЕНТИТЕ - со редовна комуникација до помалку шпекулации

Комерцијалните банки се должни да ги ажурираат личните податоците на клиентите поради постојната законска регулатива од Законот за спречување перење пари и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Народната банка е активно вклучена во активностите на работните групи за подготовка на преговарачките позиции за пристапување на нашата земја во Европската ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од сите дневни трансакции во продавници, ресторани и на други места се вршени со монети и готовина минатата година, објави Европската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку граѓанинот ја загуби или му е украдена платежната картичка, при што со неа се извршени трансакции коишто не ги авторизирал тој, законски се ограничува ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти Секретаријатот за европски прашања (СЕП), преговарачкиот тим го предводи заменичката на главниот преговарач со ЕУ, Дрита Абдиу-Халили, која во ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел продолжуваат билатералните скрининг состаноци од Кластер 2, „Внатрешен пазар“, а на денешната билатерална скрининг агенда е состанокот Поглавје 4, ...
| | веќе видена | слични

Швајцарските граѓани ќе добијат шанса да се обидат да обезбедат нивната економија никогаш да не стане без готовина, откако собраа доволно потписи до понеделник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: БАНКИТЕ ДА ГИ АЖУРИРААТ ПОДАТОЦИТЕ НА КЛИЕНТИТЕ - со редовна комуникација до помалку шпекулации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: