Стојанов пак нуди 200 евра за името на македонскиот полицаец, обвинителството испитува дали има закана

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
| | веќе видена | слични

Очигледни се двојните стандарди на бугарската држава. Имено, Софија при квалификациите и третманот на учесниците во двата познати инциденти, предизвикани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Људмила Костадинова е иницијатор за каменувањето на македонскиот културен центар во Благоевград. Нападот не е вандалски чин, тврди, ама немало друг начин да го ...
| | веќе видена | слични

Људмила Костадинова е иницијаторот за каменувањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“ во Благоевград. Таа е дел од групата од четири лица кои го демолирале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сѐ уште никој не ги посочил причините поради кои е извршен непријателски чин врз нас, велат од македонскиот културен клуб „Никола Вапцаров“ од Благоевград. – ...
| | веќе видена | слични

Двајцата општински службеници во Благоевград и нивните сопруги, осомничени за каменувањето на македонскиот клуб „Никола Вапцаров“, се пуштени од притвор, ...
| | веќе видена | слични

Очигледно, амбициите на градоначалникот на Благоевград се нешто повисоки од оние што ги носат неговата положба и овластувања, па со своите изјави во јавноста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пуштени се од притвор двајцата општински службеници во Благоевград и нивните сопруги кои го вандализираа македонскиот клуб во градот. Притоа не е поднесена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 105 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
сите 287 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојанов пак нуди 200 евра за името на македонскиот полицаец, обвинителството испитува дали има закана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: