ГАЗДИТЕ НА ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЌЕ МОРА ДА ИМААТ ДОБРА РЕПУТАЦИЈА, влогот порасна на половина милион евра - што носи новиот закон

Ограничување на надоместоците кои може да ги наплатува финансиското друштво при одобрување на потрошувачки кредити, зголемување на главнината за основање ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Ве информираме дека сте предмет на тековни правни постапки за сајберпорнографија, порнографски сајтови и детска порнографија. Одговорете во следните 48 часа – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи во денешното соопштение ги предупредува граѓаните да внимаваат, бидејќи лажни електронски пораки се испраќаат во име на МВР ...
| | веќе видена | слични

Овие пораки се лажни, а се праќаат со цел да се дојде до личните податоци на граѓаните и потоа да се злоупотребат, предупредуваат од МВР. Оттаму за Канал 5 ...
| | веќе видена | слични

Од Министерство за внатрешни работи информираат дека пораките кои им пристигаат на граѓани во кои има повик да се појават во суд поради наводни измами и правни ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира граѓаните да не отвораат СМС пораки и да не споделуваат податоци кон „ujp.mk“. УЈП соопшти дека вчера и денес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финансиерот на групата Вагнер, Евгениј Пригожин, ја истакна својата загриженост за можна украинска контраофанзива во источна Украина за време на 23-минутното ...
сите 204 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 729 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување на „Само интервју“ на телевизија Канал 5 истакна дека тој и ВМРО-ДПМНЕ имаат план како Македонија ...
сите 67 | | | веќе видена

По објавен статус на д-р Ненад Лазаров на Фејсбук во кој наведува дека од гликемија 19 не се умира акутно, повеќе негови колеги се впуштија во претпостави за ...
сите 78 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 283 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 105 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАЗДИТЕ НА ФИНАНСИСКИТЕ ДРУШТВА ЌЕ МОРА ДА ИМААТ ДОБРА РЕПУТАЦИЈА, влогот порасна на половина милион евра - што носи новиот закон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: