СЕ ДОБЛИЖУВА ДО ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЕВРА - еве ја домашната банка со најголема пазарна капитализација


Берзанските билтени секогаш се интересни за домашната инвеститорска јавност. Она што се случувало на Берзата, практично говори за крвотокот на домашната ...
| | веќе видена | слични

Државните електрани известија за промени во Надзорниот одбор во ова акционерско друштво во државна сопственост. Според известувањето кое компанија го испрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепската чаршија веќе плете приказни и лицитира за тоа колку платил новиот сопственик на акциите на прилепскиот Мермерен комбинат. Наскоро ќе има јавна ...
| | веќе видена | слични

ЗА ПОЧИНАТИОТ БЛАГОЈЧЕ, ВЛАСТИТЕ СЕ ОБВИНУВААТ КОЈ Е ОДГОВОРЕН ЗА НАБАВКАТА НА ЛЕКОТ По смртта на Благојче Илиевски од Битола, пациентот кој беше во најтешка ...
| | веќе видена | слични

Гранит ја потврди зделката со Јавното претпријатие за државни патишта за „докомплетирање и отстранување на недостатоците“ на првата фаза од автопатот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независниот ревизор се воздржува од давање мислење за финансиското работење на АД Водостопанство- Скопје, заради бројни недостатоци, нејаснотии и пропусти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 213 | | | веќе видена

Во медиумите во Македонија бледо помина информацијата што ја објави министерот за надворешни работи Бујар Османи дека се формирал некаков „КВАД 100% во кој ...
сите 291 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 139 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 93 | | | веќе видена

Русија ќе продолжи да ги информира Соединетите држави за нивните ракетни тестови и покрај суспензијата на учеството во Новиот договор СТАРТ за ограничување и ...
сите 168 | | | веќе видена

Вработените во здравството, на протест пред МЗ побараа исполнување на ветувањето дадено пред неколку месеци, за покачување на платите на здравствените ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ДОБЛИЖУВА ДО ПОЛОВИНА МИЛИЈАРДА ЕВРА - еве ја домашната банка со најголема пазарна капитализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: