ТУРХАН АДЕМИ УШТЕ ДВЕ ГОДИНИ ВО ВРВОТ НА ХАЛК БАНК - ќе продолжи да ја извршува функцијата член на УО и извршен директор на банката

Турхан Адеми уште две години ќе продолжи да ја извршува функцијата член на Управниот одбор и извршен директор на Халк Банка. За тоа извести банката преку ...
| | веќе видена | слични

Државните електрани известија за промени во Надзорниот одбор во ова акционерско друштво во државна сопственост. Според известувањето кое компанија го испрати ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути ТТК Банка АД Скопје ќе изврши исплата на годишната камата по каматна стапка од 2,7% на годишно ниво на имателите на Корпоративна ...
| | веќе видена | слични

Сите што имаат инвестирано во корпоративната обврзница од втората емисија на ТТК банка, набргу ќе се опарат, бидејќи банката ќе им ја исплати годишната камата, ...
| | веќе видена | слични

Домашната градежна компанија Фабрика Карпош ќе земе кредит од 850 илјади евра од Прокредит банка. За ова компанијата ја извести инвеститорската јавност преку ...
| | веќе видена | слични

Останато

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 211 | | | веќе видена

Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
сите 756 | | | веќе видена

Од Јавното обвинителство засега не се откриваат нови детали за аферата со тунелот долг 40 -тина метри низ кој планирале осудениците да избегаат од скопскиот ...
сите 102 | | | веќе видена

Ние ќе го направиме се она со што може да се ограничи цената, а што нема да влијае на дисбаланс на пазарот, бидејќи потврдивме и покажавме дека може да се ...
сите 280 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен синоќа најави дека Европска Унија ќе организира конференција за обезбедување на враќање на ...
сите 305 | | | веќе видена

Во моментов во Клиничката болница Битола инспектори од Државниот санитарен и здравствен инспекторат вршат вонреден надзор откако македонската јавност вчера ...
сите 76 | | | веќе видена

Гувернерот на Централната банка на Хрватска, Борис Вујиќ во ексклузивно интервју за МИА оценува дека актуелните случувања со банката во Силиконската долина и ...
сите 125 | | | веќе видена

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок вчера од Скопје порача дека е неопходно да се направат уставни измени со цел официјално да започнат ...
сите 99 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира корисниците на апликацијата МојДДВ, дека е извршено нејзино прилагодување согласно измените и дополнувањето на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУРХАН АДЕМИ УШТЕ ДВЕ ГОДИНИ ВО ВРВОТ НА ХАЛК БАНК - ќе продолжи да ја извршува функцијата член на УО и извршен директор на банката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: